Солонтай: Ми змусимо політиків звернути увагу на інтереси молоді

 

Солонтай: Ми змусимо політиків звернути увагу на інтереси молоді

Про громадянську кампанію „МОЛОДІЖНА ВАРТА”, ініційовану ВМГО „Фундація Регіональних Ініціатив” розповів «Молодіжній правді» її голова Олександр Солонтай- Олександре, розкажіть, у чому полягає зміст громадянської кампанії „Молодіжна варта” і чим вона відрізнятиметься від інших моніторингових проектів?

- Це буде перша в історії України моніторингова кампанія щодо інтересів молодого виборця, яка буде однаково ставитися до усіх політичних сил, оскільки буде позапартійною. Основною метою кампанії буде вимога до кожного суб’єкта виборчого процесу звернути увагу на інтереси третини виборців України - громадян віком від 18 до 35 років.

Це абсолютно не моніторинг порушень, зловживань, це не моніторинг того, наскільки виборчий процес проходить у рамках демократичних стандартів та юридичних норм. Мова йде про зовсім іншу моніторингову кампанію. Вона покликана дати відповідь молодому виборцеві напередодні дня голосування 30 вересня: „А для чого мені взагалі йти на виборчу дільницю?” Може йому дійсно нема чого йти, може повториться ситуація така, яка була на усіх попередніх виборах?! Наприклад, за всю виборчу кампанію 2006 року лише одна партія проводила рекламу, цільовою аудиторією якої була молодь, і лише одна політична сила говорила про один з аспектів молодіжної політики, а саме про необхідність збільшення допомоги при народженні 2-ї, 3-ї дитини. Більше про молодіжну проблематику жоден суб’єкт виборчого процесу не сказав нічого!

- Чому, на Вашу думку, політики так мало уваги приділяють молодіжній проблематиці? Невже молодь для них нецікава як виборець?

- Молодь насправді перестала бути активним учасником взагалі будь-яких суспільних процесів. Про це яскраво свідчить хоча б той факт, що цього року вперше в історії України президент не привітав молодь із Днем молоді! Такого в історії країни ще не було. 12 серпня будемо відзначати Всесвітній день молоді – поки жодних заходів підготовки як з боку влади, так і з боку опозиції. Це простий приклад того, що молодь в Україні просто не враховують як фактор. І це стосується всіх суб’єктів виборчого процесу, а також усіх перших осіб держави: і президента, спікера, і прем’єр-міністра. Мова де загалом про весь політикум.

Або ще такий аспект. Згадаймо, що зазвичай обіцяють політики? Вони часто говорять про пенсіонерів, часто говорять про соціальні виплати, про ріст заробітної платні... Чому вони ніколи не говорять про питання стипендіального фонду, про питання самореалізації випускника, закріплення молодої людини з села у місті і становленню молодого спеціаліста на селі і т. д.? Та просто тому, що на інтереси та думки молоді зараз ніхто не зважає. Їх просто не беруть до уваги. Винна у цьому сама молодь, от ми як одна з найуспішніших молодіжних організацій країни, вирішили ситуацію виправити.

- Хто і за яких умов може стати учасником „Молодіжної варти”?

- Ми запрошуємо долучитися до цієї громадянської кампанії всі позапартійні молодіжні організації, а також органи студентського самоврядування і інші молодіжні об’єднання, спілки, які цікавляться громадським життям. Щодо припартійних молодіжних організацій, то вони, звичайно, можуть підтримати кампанію, можуть використовувати її інформацію, проте вони не можуть бути її суб’єктами, учасниками.

Ми сподіваємося також на те, що багато МГО, які зараз роздумовують чи вони братимуть участь у виборах, побачать, що політичні партії насправді ними не зацікавлені, і усвідомлять, що на даний момент найголовніше, це потрібно повертати вплив молодіжного руху на політичний процес. А також проблеми розвитку самих МГО. Приєднавшись до нас, ці МГО зможуть використати нашу кампанію для вирішення також і цієї проблеми. Адже одне з питань, яке ми будемо ставити перед політиками – це робота з громадськими молодіжними організаціями.

- Як виглядатиме сам механізм моніторингу кампанії?

- Одне з найважливіших наших завдань - створення дуже сильної регіональної мережі, яка повинна покрити усі великі міста України. У кожному великому місті повинні бути групи молоді, які ставитимуть на власний вибір усім політикам попередньо визначених 50 найважливіших і дуже конкретних запитань, які стосуватимуться молодіжної проблематики. Далі всі отримані відповіді фіксуватимуться, інформація стікатиметься в один центр і потім буде широко розповсюджуватися по країні. Таким чином ми матимемо документально зафіксовані обіцянки політиків, про які знатиме молоде населення на усій території України. На майбутнє політикам залишиться або відмовлятися від своїх слів, або включати їх як пункти до програм своєї роботи у владі чи опозиції, але це буде після 30 вересня. А на даний момент – ми фактично доповнимо виборчі програми всіх сил їхньою реакцією на актуальні проблеми молоді.

Для формування моніторингової мережі потрібно об’єднати зусилля усіх позапартійних молодіжних організацій. Адже не секрет, що кожна всеукраїнська молодіжна організація має по-справжньому сильні представництва в основному у кількох регіонах. Так само у нас є сильні регіональні організації і коли об’єднати зусилля, то справді можна створити потужну мережу. Таким чином кожному політику, який їздитиме по Україні, у кожному регіоні задаватимуть одні і ті самі запитання, які виявлять ставлення до дуже важливої групи виборців віком від 18 до 35 років. Це група, яка до речі, зараз найменше хоче йти на вибори, група у якої передбачається найнижча явка (за виключенням, можливо, студентства молодших курсів).

- Окресліть коло питань, які увійдуть до 50-тки найважливіших.

- Ми задаватимемо політикам цілком конкретні і найбільш болючі для молоді запитання: питання житла (сюди входить і питання сприяння фонду молодіжного житлового будівництва, іпотеки, державної політики щодо банків, щодо забудовників, питань прозорості розподілу землі, - це цілий величезний комплекс запитань!). Але загалом усі вони зводяться до найголовнішого – можливості для молодої людини у нашій країні отримати житло. А відповідно – можливості створити сім’ю, не відкладаючи шлюб у зв’язку з тим, що немає де жити, не відкладати народження дітей, через те, що немає можливості розширити свою житлову площу і т.д. Тобто вирішуючи ці проблеми, реально вирішуємо і проблему демографічної кризи. Саме такими конкретними діями, а не закликами на біг-бордах.

Друга група питань – це можливість самореалізації для молоді в Україні. Нас цікавить така політика, яка дозволить молодій людині саме тут мислити свій розвиток, саме тут навчатися і працювати. Тобто необхідно припинити відтік за кордон молодих людей: науковців, підприємців, менеджерів, людей, здатних принести прогресивні інновації, людей, які хочуть і можуть розвиватися у конкурентному середовищі. Зараз найкращі випускники найкращих навчальних закладів нашої держави не знаходять себе в Україні і виїжджають за кордон. Вони не мислять свій розвиток в Україні. І це не тільки проблема виховання цих молодих людей, але й проблема ставлення держави до них.
Це найголовніші питання, які будуть порушені. Але одночасно будуть обговорюватися ще багато інших проблем, пов’язаних з молоддю: робота молодіжних організацій, фінансування молодіжних програм, кримінальна відповідальність за поширення наркотиків, реагування на ситуацію поширення серед молоді СНІДу, туберкульозу, проблема гральних автоматів і т.ін.

Джерело: Молодіжна правда

http://www.mpravda.com/?lang=ua&pubId=26525


Создан 15 ноя 2007  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником