Прес-реліз «Публічна дипломатія та лобіювання громадських інтересів на місцевому рівні»

 

Прес-реліз «Публічна дипломатія та лобіювання громадських інтересів на місцевому рівні»

Організаторами конференції виступили Інститут Політичної Освіти, комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування за підтримки Посольства Королівства Нідерланди в Україні (програма «Матра КАП»).Сьогодні громадські організації в Україні зростають як чисельно так і якісно. Багато з них вже можуть стати і стають повноцінними та рівноправними партнерами влади у вирішенні багатьох питань, особливо місцевого значення. У питаннях міжнародної співпраці та залучення іноземних коштів для регіонального розвитку громадські організації давно йдуть попереду органів місцевого самоврядування та місцевої державної влади.

Крім проектної роботи з міжнародними організаціями, громадські організації все більше і більше намагаються вплинути на роботу самої місцевої влади, брати активну участь у вирішенні актуальних питань місцевого розвитку, співпрацюючи з органами місцевого самоврядування. Але, на превеликий жаль, більшість громадських ініціатив так і залишаються не втіленими, або знаходять лише часткову підтримку місцевої влади.

Існує безліч перепон на шляху ефективної та якісної співпраці громадських організацій та органів влади. Одна з основних – це недосконала законодавча база. Саме цьому аспекту найбільше уваги приділи учасники конференції «Публічна дипломатія та лобіювання громадських інтересів на місцевому рівні», яка проходила 25 лютого 2009 р. у Верховній Раді України. Організаторами конференції виступили Інститут Політичної Освіти, комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування за підтримки Посольства Королівства Нідерланди в Україні (програма «Матра КАП»). До участі у конференції були запрошені народні депутати України, експерти, депутати місцевих рад, представники громадських організацій.
Директор Інституту Політичної Освіти Андрій СТРАННІКОВ, який відкрив конференцію, заявив: «Нещодавні місцеві вибори у Києві та інших містах наочно демонструють, що розвиток місцевої громади залежить не лише від депутатів чи міського голови, а й від можливості активних громадських організацій впливати на вирішення справ на місцях. Громадськості потрібні практичні механізми співпраці з місцевою владою, прозорі та зрозумілі процедури обігу інформації, можливості проведення переговорів на всіх етапах прийняття рішень. Тільки тоді той потенціал конструктивних громадських ініціатив, який вже зібрався у Києві та багатьох інших містах і районах, зможе отримати свою реалізацію. Потрібно покласти край ганебній практиці ігнорування місцевої ініціативи та нехтування принципами публічності та прозорості роботи влади на місцях!»

Народний депутат України Микола ТРАЙДУК, Голова підкомітету з місцевого самоврядування комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування підкреслив важливість якнайшвидшого розгляду внесеного 26 січня 2009-го року урядового законопроекту „Про внесення змін до деяких законів України щодо участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, вирішенні питань місцевого значення”. Його метою є створення на законодавчому рівні належних правових механізмів реалізації громадянами як безпосередньо, так і через інститути громадянського суспільства, своїх конституційних прав на участь в управлінні державними справами, вирішенні питань місцевого значення.

Експерт Інституту Політичної Освіти, депутат Закарпатської обласної ради Олександр СОЛОНТАЙ підтримав позицію Міністерства юстиції України, вироблену внаслідок громадського обговорення законопроекту щодо відкритості та прозорості діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування. «Насправді, - як зазначив Олександр Солонтай, – відсутня потреба затвердження спеціального закону. Просто слід сконцентруватися на вдосконаленні нормативних актів, які безпосередньо лежать в основі діяльності органів місцевої влади. В першу чергу потрібно подолати проблему наявної можливості відмовляти у наданні інформації органами влади на підставі Закону України «Про звернення громадян», відокремивши відповідні положення цього закону та Закону України «Про інформацію.»

Додаткову інформацію можна отримати електронною поштою - ipo_deputaty@yahoo.com, або звернувшись за телефонами: 8 (044) 278-55-43, 278-55-16, 8 (097) 284-61-83 (Оксана Однорал), 8 (050) 372-51-00 (Олександр Солонтай).


Создан 10 авг 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником