ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗВІТ

 

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗВІТ

депутата Закарпатської обласної ради V скликання (2006-2010 рр.)Загальні відомості: Солонтай О.Г., обраний 30 березня 2006 року, позапартійний, фракція «Блок Юлії Тимошенко», уповноважений фракції. На останній сесії 2010р. делегований членом президії облради від опозиції.

Участь у роботі ради: за 2010 рік взяв участь у роботі 4 сесій (100%) та всі засідання бюджетної комісії, членом якої є.

Інформування про діяльність депутата: Висвітлення позиції здійснювалося через місцеві засоби масової інформації, зокрема, «Тиса», «21 канал», «М-студіо», радіо: Закарпатське ОДТРК, газети: «РІО», «Трибуна», «ФЕСТ» та ін., а також всеукраїнські ЗМІ, наприклад видання «Українська правда», журнали «Главред», «Економічний часопис», телеканали СТБ, 1+1, тощо.

Прийоми і зустрічі з виборцями: прийоми проводяться щомісяця. Прийом здійснювався на базі Закарпатської обласної ради (пл. Народна). Крім того, Окрім зустрічей згідно графіку, за ініціативою громадян зустрічі проводилися протягом звітного періоду в усіх містах та районах Закарпатської області. В м. Ужгороді здійснюється додатковий прийом, щопонеділка, 11:00, вул. Підгірна, 17/1.
Враховуючи можливості надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складному становищі, «депутатський фонд» використав повністю, відповідно до звернень що поступали на прийомах.

Найбільш резонансні депутатські запити та звернення: «Про відключення від газопостачання багатоповерхових будинків м. Ужгорода», «Про санвузли на вокзалах Ужгорода та Закарпатської області», «Про відчуження приміщення Аптеки-2 на пл. Корятовича», «Про обласну програму житлово-комунального господарства», «Про включення в Ужгороді вулиць Челюскінців, Академіка Корольова, Генерала Свободи у межі виборчого округу №9 з місцевих виборів» та ін.
Взяв участі у підготовці проектів рішень ради, частина з яких наразі перебуває на розгляді, наприклад, 1. Про скасування рішення 27 сесії 5 скликання Закарпатської обласної ради №1054 від 22.12.2009 «Про проведення аукціону з відчуження об’єкта спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області (м.Ужгород, пл. Корятовича, 8)»; 2. Про скасування рішення 6 сесії 5 скликання Закарпатської обласної ради №241 від 07.03.2007 «Про визнання національності «русин»; 3. Про систему маркування туристичних маршрутів в Закарпатській області.

Видавнича діяльність: Як депутат ради, виступив співавтором нової редакції посібників «Що має знати депутат місцевої ради» ч.1-5 та книги «Державне фінансування організацій громадянського суспільства».

Додаток до звіту депутат обласної ради Олександра Солонтая. Комуналка і політика, - це прямо пов’язані речі. 5 прикладів (на зрізі проблем !):

Комунальна аптека
У 2009 році Закарпатська обласна рада проголосувала за продаж комунальної аптеки на пл. Корятовича, єдиної аптеки в Ужгороді яка виготовляє ліки в багатьох категоріях. За це голосувала депутатська більшість (на чолі з ЄЦ), у тому числі ті депутати, які вже на той час згідно рішень судів втратили депутатські мандати. Рішення підтримала Закарпатська ОДА, якою на той час керував О.Гаваші (ЄЦ).
У 2010 році змінився керівник ОДА (став Олександр Ледида), зокрема до влади прийшли представники Партії Регіонів, а також змінився склад ради (суд поставив крапку у довгій тяганині - у фракцію БЮТ зайшло поповнення з 14 депутатів).
У ситуації зміни Голови ОДА представники ЄЦ нарешті підтримали давню ідею БЮТ та багатьох інших депутатів (ще з 2006 року) про необхідність забрати в ОДА повноваження щодо розпорядження майном. Це дещо призупинило процес відчуження аптеки. Справа зараз одночасно знаходиться і в суді, і на повторному розгляді в раді (мною поданий проект про відміну рішення про продаж аптеки). Чи буде в Ужгороді така спеціалізована аптека, де багато ліків продаються за зниженими цінами, чи ні, тепер прямо залежить від повторного голосування фракцій ЄЦ та ПР, які раніше голосували за продаж аптеки!

Прозорість та відповідальність роботи влади
У 2006-ому році було обрано нову в Закарпатті владу. Як відомо, на виборах в області перше місце посіла «Наша Україна», друге БЮТ, і лише третє – Партія Регіонів. Під час виборів і «Наша Україна» і БЮТ стверджували, що готові зробити «помаранчеву коаліцію» в обласній раді, щоб реалізувати програму революції 2004-го року.
У перший же день після обрання обласної ради, у квітні 2006-го року «Наша Україна» на чолі з В.Балогою, підписала коаліцію з Партією Регіонів. Основна причина – різні погляди на роботу виконавчої влади, розподіл майна, процедуру здійснення керівництва областю, розподіл фінансових потоків тощо. Наприклад, на мою думку, люди для того і обирають депутатів, щоб вони працювали, а не одним рішенням на початку депутатської каденції делегували усі повноваження Закарпатській ОДА у сфері майна, робіт, капітального будівництва тощо. Бо у результаті виходять, що половина коштів області може піти на потреби одного міста, і аж ніяк не Ужгорода. Пізніше вся команда В.Балоги взагалі покинула «НУ» і створила «Єдиний центр».
У цій ситуації, попри те, що ми готувалися йти працювати в депутатську більшість, вирішувати багато наболілих проблем через виконавчу владу тощо, прийшлося піти в опозицію. Тим не менше, наразі, за участі нашої команди вже зроблено такі кроки:
- усі рішення обласної ради публікуються в інтернеті, у тому числі з додатками;
- на першому поверсі в облраді відкрито депутатську приймальню.
Крім того, веду додатковий прийом з питань житлово-комунальних проблем в Ужгороді за адресою – вул. Підгірна, 17.
Не змінив я своїх поглядів щодо Віктора Януковича і зараз, тому роблю ставку на: підготовку депутатських звернень, запитів, проектів рішень, роботу через суди, депутатські прийоми, збір підписів, роботу громадської приймальні, інформаційно-просвітницькі заходи. У навіть у таких складних умовах, вдається досягати результатів, хоча деякі з значною затримкою. У 2010 році облрада підтримала частину тих проектів, які ми розробили ще у 2006 році.

Житлово-комунальне господарство

Одразу після обрання в депутатський корпус обласної ради ОДНОГОЛОСНО було прийнято рішення затвердити «Програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства Закарпатської області на 2006-2010 роки», відповідно до Закону України "Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки". Чому потрібна була обласна програма!? Бо цілком очевидно і зрозуміло, що ні Ужгород, ні інші міста з своїми невеликим бюджетами, самостійно раду цій проблемі не дадуть. Потрібною є допомога і держави, і області.
Але, після голосування за прийняття програми, прямо в сесійній залі я попередив Голову ОДА, на той час Олега Гаваші, що як і попередня програма, так і ця прийнята без обговорення з громадськістю. Не було аналізу, що саме було не так у попередній програмі, не було врахування проблемних місць при підготовці нової. Крім того я застеріг, що попередня програма не була виконана, і ця не буде виконана, якщо не буде чіткого плану дій, і якщо не буде фінансування.
Фінансування було обіцяне, але жодного разу в бюджеті так і не прописано. Мало того, депутатська більшість систематично відкидає наші пропозиції, про включення цієї програми у видаткову частину обласного бюджету. Питається, і навіщо було тоді голосувати за таку програму, для галочки !? У мене складається враження, що більшість депутатів взагалі не розуміють, наскільки болючою є ця проблема, і чому у неї повинен бути пріоритет.
Дуже добре, що хоча б частково повернута мажоритарна і депутати під час спілкування з людьми по дворах і будинках побачать, що це те місце, куди повинні виділяти кошти першочергово !

Місцева влада – це конкретика, наприклад музей

В місцевій владі, особливо на рівні обласної ради, політика і конкретні справи надзвичайно переплетені. Наприклад, ще у 2008 році ми прийняли рішення № 558 «Про внесення змін та доповнень до Комплексної програми збереження та використання пам'яток культурної спадщини Закарпатської області на 2006 – 2015 роки». Але тільки у 2010 році на виконання цієї програми, вийшло розпорядження Голови ОДА про фінансування видатків, пов’язаних із встановленням системи відеоспостереження та охоронної сигналізації у Закарпатському обласному художньому музеї імені Й.Бокшая. Зокрема, на цю давно потрібну справу нарешті виділено 99 тисяч 943 грн.

ОСББ
У 2009 році я виступив автором та ініціатором прийняття рішення Закарпатської обласної ради «Про звернення депутатів Закарпатської обласної ради щодо прийняття Закону України „Про внесення змін до Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» (ОСББ). Незважаючи на те, що колеги-депутати підтримали таке рішення ОДНОГОЛОСНО, досі виконавча влада не виділила коштів на капітальний ремонт жодного будинку. Як же можна сподіватися, що люди будуть створювати ОСББ, якщо вони влада хоче віддати нам будинки в такому занедбаному стані, як вони є зараз !?
Вихід з ситуації я бачу наступний – прийняття рішення обласної ради, про те, що виконавцем програми по ремонтах будинків та допомоги людям щодо створення в них ОСББ на рівні області є одне з наших комунальних підприємств. Ми цілком без ОДА можемо почати вирішувати цю проблему, головне щоб була згода людей. Кошти з бюджету повинні піти людям на пряму, а не через адміністрацію. Щоб реалізувати такий підхід, депутати не повинні бути залежні від влади, а бути підзвітні громадянам.

Контакти: м. Ужгород, пл. Народна, 4, Закарпатська обласна рада
Олександр Солонтай, тел. +38-050-372-5-100, oleksandr.solontay@gmail.com
Помічники депутата обласної ради:
Феськов Володимир Геннадійович, +38-063-287-34-34, feskov.v@gmail.com
Неживенко Оксана Валентинівна, +38-050-387-97-95, oksana.nezhyvenko@gmail.com
Коваль Олександр Дмитрович, +38-050-549-46-64, oleksandr.koval@gmail.com

Одна з головних відповідальностей депутата у сесій залі – ГОЛОСУВАТИ. Отже, як голосував Олександр Солонтай, депутат Закарпатської обласної ради ?
Приклади рішень, за які голосував «ЗА» («ПРОТИ» - дивіться вище і нижче в порівнянні):
1. «ЗА» виділення коштів Закарпатському обласному архіву для придбання сучасного обладнання виготовлення цифрових копій документів, встановлення сигналізації та придбання засобів пожежогасіння (вул. Минайська, 14а);
2. «ЗА» капітальний ремонт та купівлю інвентарю стадіону «Авангард» (вул. І.Франка);
3. «ЗА» будівництво автономної котельної для басейну УжНУ (вул. І.Франка);
4. «ЗА» реконструкцію злітно-посадкової смуги аеропорту «Ужгород» (вул. Собранецька);
5. «ЗА» капітальний ремонт ліцею-інтернату ім. О.Мателешка (вул. Загорська) добудову корпусу школи №10 на Православній набережні та капітальну реконструкцію ЗОШ №4 (пл. Жупанатська), де буде знаходиться словацька школа (нині №21 – вул. Сільвая, 3а) і словацький культурний центр;
6. «ЗА» виділення коштів Закарпатському воєнізованому аварійно-рятувальному загону для придбання спецобмундирування (вул. Робоча, 6);
7. «ЗА» виділення коштів для реконструкції каналізаційно-насосної станції №2 м.Ужгорода;
8. «ЗА» встановлення автономних котелень для Закарпатської обласної філармонії та Закарпатського обласного театру ляльок (пл. Театральна);
9. «ЗА» надання статусів національних Закарпатському обласному художньому музею імені Йосипа Бокшая (пл. Жупанатська) та Закарпатському народному хору Закарпатської обласної філармонії (пл. Театральна);
10. «ЗА» включення «водопостачання та водовідведення багатоповерхової житлової забудови по вул. Університетській в Ужгороді» в фінансування обласною програмою «Питна вода Закарпаття»;
11. «ЗА» включення на баланс Облмуздрамтеатру фонтану (вул. Л.Толстого,12);

Приклади рішень, які голосувалися в сесій залі, і які варто було б подивитися у порівнянні, «ЗА» і «ПРОТИ»:
АПТЕКИ
«ЗА» Встановлення пільгової оренди (3%) для аптек, які обслуговують пільгові категорії населення
«ПРОТИ» Продажу і відчуження у будь-якій формі приміщень аптек та ЗОВО «Фармація», як це мало місце з аптекою №2 на пл. Корятовича, 8
Спорткомплекс «ЮНІСТЬ» (вул. Заньковецька, 5)
«ЗА» Надання права дирекції «Юності» витрачати ти 80% коштів від оренди на потреби закладу
«ПРОТИ» Зменшення фінансування «Обласної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2007-2011 роки»
Ужгородське міське звалище
«ЗА» Надання обласному бюджету права самостійно фінансувати природоохоронні заходи, у тому числі за звернення до ВРУ про внесення змін до держбюджету-2010
«ПРОТИ» Рішення уряду Азарова-Тігіпка про запуск додаткового розподілу коштів та пункту держбюджет, який унеможливив фінансування рекультивації звалища влітку 2010 року
Міліція (вул. Ф.Ракоці, ІІ)
«ЗА» Придбання патрульних спецавтомобілів для Ужгородського та інших відділів МВС, пересувної криміналістичної лабораторії, засобів зв’язку, обладнання тощо, відповідно до програми профілактики злочинності
«ПРОТИ» Прийняття та схвалення звітів, відповідно до яких в 2006-ому, 2008 і 2009 роках по цій програмі було нульовим виконання. Це мало місце і з виконанням інших програм, які фактично виходить приймалися для галочки.
Спортивні майданчики
«ЗА» Придбання сучасних ігрових майданчиків для Ужгорода (Боздоський парк, Авангард та ЗОШ №19) в 2010 році
«ПРОТИ» Надання права ОДА і РДА права змінювати конкретні місця розташування майданчиків після затвердження рішення

Музичне училище ім. Д.Задора (вул. А.Волошина, 13)
«ЗА» Придбання 3-х роялів та включення видатків на інструменти інституту в кошторис управління культури Закарпатської ОДА та бюджет
«ПРОТИ» Затвердження звітів про бюджет області, які засвідчують систематичне недофінансування управління культури самою обладміністрацією

Збереження історичної спадщини
«ЗА» клопотання до Кабінету Міністрів України щодо виділення 0,5 млн. грн. на ремонтно-реставраційні роботи у Хрестовоздвиженському греко-католицькому кафедральному соборі (вул. Капітальна)
«ПРОТИ» фінансування організації «Асоціація народних депутатів Закарпаття всіх ланок попередніх скликань» за рахунок коштів обласного бюджету та надання пільгового приміщення на пл. Народній

МАЙНО
«ЗА» встановлення пільгової орендної плати для Закарпатського філіалу Державного науково-дослідного та проектно-вишукувального інституту «НДІпроектреконструкція» на пл. Ш.Петефі,14
«ПРОТИ» розпродажу дрібними шматочками основних та допоміжних приміщень на пл. Ш. Петефі, 14, приватизації приміщень ОКП «Фармація», приміщень облради на вул. Минайській та інших непрозорих продаж та оренд майна обласної громади.

Разом з тим, більшість питань в Закарпатській обласній раді стосуються всієї області, то варто навести і загальнообласні приклади, хоча вони звичайно тісно переплітаються з Ужгородом. Приклади позиції по загальнообласних питаннях («ЗА» і «ПРОТИ»):

Незаконні мігранти
«ЗА» закриття пункту «Павшино» та пізніше за додаткове звернення про недопущення розміщення на території Закарпаття нового пункту утримання незаконних мігрантів. «ПРОТИ» звернення до уряду про виділення коштів на облаштування пункту «Павшино» та надання йому правового статусу, що узаконило б пункт тимчасового тримання в області

Політичне русинство
«ЗА» спрямування коштів на програми підтримки національних меншин, а саме видання преси угорською, словацькою, румунською, польською, ромською та іншими мовами «ПРОТИ» рішення про «русинство», і тим більше за спрямування коштів, яких і так не вистачає на підтримку національних меншин, на роздування безглуздих політичних сценаріїв.

Робота обласних комунальних підприємств
«ЗА» заміну керівників обласних комунальних підприємств, які не подають обґрунтованих планів ведення господарської діяльності та за спрямування частини прибутків на розвиток підприємств «ПРОТИ» виключення з дохідної частини бюджету прибутків від роботи комунальних підприємств, у тому числі схвалення звітів про виконання бюджету без аналізу причин недопоступлень.

Міжнародний аеропорт Ужгород
«ЗА» - Протягом 2006-2010 років я проголосував за підтримку всіх рішень спрямованих на розвиток аеропорту, у тому числі за спрямування у 2010 році 100% коштів від оренди майна на потреби підприємства. У 2010 році це буде додаткових 15,6 тис. гривень щомісяця для розвитку аеропорту. Моя позиція незмінна – по-перше, Ужгороду потрібен аеропорт. По-друге, завданням влади через регулювання земельного податку та надходжень від оренди майна, є допомогти підприємству ставати прибутковим. Голосував «ПРОТИ» включення напрямку розвитку міжнародного аеропорту в Мукачеві до плану угоди між Закарпаттям та Кабінетом Міністрів України, оскільки розумію небезпеку такого рішення. Здійснення кроків з відкриття нового аеропорту в Закарпатті можна буде здійснити тільки після капітального ремонту та реконструкції діючого в Ужгороді. Інакше це може призвести до втрати існуючого в обласному центрі, навіть без відкриття нового. Кошти треба концентрувати, а не розбазарювати між підрядниками.

УжНУ
«ЗА» - Під час різних сесій обласної ради, ми неодноразово підтримували низку рішень, депутатських запитів та звернень, щодо допомоги УжНУ. А саме в перенесенні бібліотеки УжНУ, проведення будівництва нового корпусу тощо «ПРОТИ» Голосував проти виключення видатків на УжНУ з бюджету області у 2007-8 роках, коли у нас було перевиконання і ми мали можливість фінансово допомогти університету збудувати окреме приміщення для сучасної нової бібліотеки.

Патріотизм та духовність в краї
«ЗА» святкування 100-річчя від народження О.Ольжича, проведення розкопок могил ІІ-ої світової війни на Верецькому перевалі, встановлення загиблим пам’ятника січовим стрільцям
«ПРОТИ» регламенту обласної ради, який дозволяв проводити пленарні засідання сесій обласної ради навіть без виконання державного гімну (це було виправлено тільки в кінці 2009 року)

Неодноразово на сесіях в облраді піднімалися і загальнодержавні проблеми. В цих питаннях кожний депутат також повинен був проявляти позицію. Моя позиція завжди була чесною, відритою, наведу 3 приклади:

Корупція
«ЗА» оприлюднення усіх рішень обласної ради в мережі інтернет, для загального доступу всіх громадян
«ПРОТИ» звернення облради, щодо відкладення дії нового антикорупційного законодавства з 1 квітня 2010 року

Чорноморський флот і газ
Голосував «ЗА» усі депутатські запити, щодо неприпустимості відключень мешканців багатоповерхових будинків в м. Ужгороді та інших містах, від газу та змушування їх здійснити додаткову оплату робіт
Підписався «ПРОТИ» рішення Президента та Верховної Ради України («Харківські угоди») щодо продовження розташування в Україні Чорноморського флоту в обмін на неіснуючу знижку на газ.

Економіка
«ЗА» звернення облради до НБУ та КМУ, щодо пролонгації банківських кредитів, зміни порядку погашення кредитів для громадян-позичальників у банках
«ПРОТИ» звернення облради щодо надання дозволу, без громадських обговорень, створювати нові сміттєпереробні підприємства та відкривати звалища.


Создан 11 окт 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником